KOMBİ BAKIMI VE PETEK TEMİZLİĞİ HİZMETLERİMİZ

Kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli olarak uzman birilerine bakım yaptırmalısınız. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır, zamansız arızalara sebeb olur. Böyle bir durumda kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır.

 

Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve tesisat çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması ve kontrolden geçmesi gerekir.

 

Kombi ve tesisatın bakımında dikkat edilecek hususlardan bazıları şunlardır:

 

 Kombinizin  içindeki ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunmalıdır. Kirlenen ve hasar gören tesisat parçaları kombinizin ömrünü kısaltır, doğalgaz tüketimini önemli miktarda arttırır.

  • Kombinin tüm elektrik aksamı kontrol edilir.
  • Isı sensörleri kontrol edilir ve bacanın açık olduğundan emin olunur.
  • Su seviyesi ve bu seviyenin tutarlılık seviyesi kontrol edilir.
  • Aşırı kirlenen ve uzun süre değiştirilmeyen tesisat suyu, ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz tüketmenize neden olur.
  • Su değişiminden sonra tesisat içinde kalan hava alınır.
  • Kombinin su  filtresi kontrol edilir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin değiltirilmesi gerekir. Değiştirilmediği takdirde kombi tesisatınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar.
  • Kalorifer peteklerinin de bakıma ihtiyacı vardır. Kalorifer peteklerinin temizliği ısı iletimini büyük ölçüde arttırır,  daha az doğalgaz tüketmenizi sağlar.
  • Kombinizin bakımını yaptırdığınız takdirde kombinizin verimi artarak, daha düzenli çalışması sağlanır ve ömrü artar. Bakımı yaptırılan kombiler arıza çıkarmayacağı  için istenmeyen masraflar çıkarmazlar. Bakımı uzman ekibimiz tarafından yapılan kombi ve petekleriniz ile faturalarınız da büyük ölçüde rahatlar. Aşağıda kombi bakımı ve petek temizliğini ustamız çok güzel anlatmaktadır . İzlemenizi  tavsiye ederiz.

 

Kombi Bakımı Video Klibimiz

Petek Temizliği Video Klibimiz

 

444 78 29

Tasarım: medyamus

Tasarım:  medyamus

Çağla Yapı Dekorasyon İnşaat Ltd. Şti.

 

Madenler Mahallesi

Özçelik Sokak No:3/1

           Y.Dudullu / Ümraniye / İSTANBUL

Telefon:  0 216 540 86 57

Fax     :  0 216 540 8657

Mail    : bilgi@caglayapi.com.tr